GNU Bornas-Vėlgi SHell

Original: http://cnswww.cns.cwru.edu/php/chet/bash/bashtop.html

 [image of the Head of a GNU]

Turinys


Įvadas

Bash yra GNU Projekto Bornas Vėlgi Shell, visiškai iš įgyvendinimas IEEE POSIX ir Open Group lukštais specifikacijos su interaktyviu komandinės eilutės redagavimo, darbo valdymo ant architektūroms, kad jį palaiko, CSH-kaip funkcijų, tokių kaip istorija keitimą ir petnešomis plėtrą, o nužudė kitų funkcijų. Čia yra trumpas sąrašas kai kurios funkcijos prieinamos bash.

Daugiau informacijos apie Bash funkcijų, kurios yra nauja šio apvalkalo tipą, žr Reference Manual. Taip pat yra didelis Unix stiliaus vyras puslapis. Žmogus puslapis yra galutinis aprašymas Shell funkcijų.

Bash yra nemokama programinė įranga, platinama pagal iš sąlygomis GNU General Public License, 3 versija.

A dažnai užduodamus klausimus skaičius būtų atsakyta DUK, nors tai nebėra išlaikomas.

Dabartinis statusas

Dabartinė versija bash yra Bash-4.4. (VVG parašas).

Atsisiuntimui deguto failą dabartinę versiją su visomis oficialiosiomis pleistrai taikomų galima iš GNU git saugykloje .

Iš dabartinių plėtros šaltinių (paprastai atnaujinami kas savaitę) fotografiją, taip pat galima GNU git Bash devel filiale.

Matyti README failą daugiau informacijos.

NAUJIENOS failą glaustai išvardijamos naujų funkcijų bash-4.4.

Šaltinis Kodas Prieinamumas

Dabartinė versija bash yra nuo ftp.cwru.edu ir iš magistro GNU ftp svetainėje ir daugybe veidrodžių. Šis paskirstymas faile yra suformatuoti dokumentų kopijas.

Šie failai yra pasirašytos su mano GPG raktą .

Yra keli failai prieinami FTP iš ftp.cwru.edu .

Bet lopai dabartinę versiją galima gauti iš CWRU ir ftp.gnu.org .

Atsisiuntimui deguto failą dabartinę versiją su visomis oficialiosiomis pleistrai taikomų galima iš GNU git saugykloje , ir dabartinių plėtros šaltinių (paprastai atnaujinami kas savaitę) fotografiją, taip pat galima GNU bash Git devel filiale.

Ankstesnės Bash versijos yra prieinama ftp://ftp.gnu.org/gnu/bash .

Skirstiniai

Bash yra standartinis apvalkalas ant GNU/Linux sistemų, kurių dauguma yra naudojant bash-4.3. Bash-4.3 yra įtraukiamos į FreeBSD uostų surinkimo, OpenBSD  pakuočių surinkimo bei NetBSD pakuočių surinkimo.

OpenPKG projektas daro kodo RPM apie bash-4.3 galima už Unix ir Linux sistemų, kaip veislės pagrindinę dalį dabartinės spaudai.

Dabartiniai versijos Mac OS X (datuojamas Jaguar/Mac OS X 10.2) laivo su bash-3.2 kaip / bin / sh. Taip pat yra sukompiliuota OS X paketai bash-4.3 turimą iš daugelio svetainių, nors kodo paketai paprastai yra up-to-data. Bash už Darvinas (už MacOS X bazė) yra prieinama iš DarwinPortsHomebrew, arba Fink .

“Solaris 2.x ir” Solaris 7/8/9/10/11 vartotojai gali gauti skompilowanymi versiją bash-4.3 iš Unixpackages svetainėje (prenumerata) arba iš OpenCSW. Orakulas laivai, bash-3,2 kaip palaikoma dalis Solaris 10 ir bash-4.1 kaip dalis Solaris 11. Iš Solaris/Illumos versija platinama taip OpenIndiana apima Bash-4.3 nuo 2016 rugsėjo.

AIX vartotojai gali gauti skompilowane binaria iš bash-4.3 ir vyresnio amžiaus spaudai įvairių versijų AIX iš  Groupe Bull ir šaltinius ir dvejetainius iš bash-4.3 įvairioms AIX teršalus iš perzl.org. “IBM daro Bash-4.2 ir Bash-4.3 galima AIX 5L, AIX 6.1 ir AIX 7.1 kaip dalis AIX Toolbox [GNU / Linux] paraiškas. Jie naudoja RPM formatą; Jūs galite gauti aps./min AIX iš ten pat.

“HP-UX vartotojai gali gauti bash-4.3 dvejetainius ir kodą iš programinės įrangos perkėlimą ir archyvuoti centras” HP-UX. (Dabartinė versija nuo šios datos yra Bash-4.3.46).

Tai net galima Minix. Jei dirbate Windows, aš rekomenduoju, kad jūs naudojate Cygwin, kuris šiuo metu laivas bash-4.3.42 ir bash-4.3.46 , ar MinGW, kuris šiuo metu turi Bash-3.1.23, kaip dalį savo MSYS bazinę sistemą.

“Microsoft” siūlo “Bash apie Ubuntu Windows”, kaip diegiama add-on, skirtas Windows 10 Tai iš esmės atskiras supakuoti versija Ubuntu, kuri veikia kaip Windows 10 paraiškos, ir siūlo Bash-4.3 toje aplinkoje.

Kiti ištekliai

A sąrašas dažnai užduodamus-Klausimų su atsakymais, nors šis dokumentas nebėra išlaikomas.

Diskusija sąrašas bug-bash@gnu.org dažnai pateikiama informacija apie naujų uostų Bash, ar diskusijų naujų funkcijų ar elgesio pokyčiai, kad žmonės norėtų. Pašto sąrašas, kur riktai bash būtų pranešami ir pataisymai yra skelbiami. Šiame sąraše taip pat galima kaip Usenet, gnu.bash.bug .

Archyvas klaidą-bash Pažintys nuo gruodžio, 1999 galima gauti iš lists.gnu.org. “Google Groups” turi archyvo gnu.bash.bug .

Bendrieji klausimai apie bash ir “Shell programavimas turėtų būti siunčiami į help-bash@gnu.org pašto adresų sąrašą. Jos archyvai taip pat galima gauti iš lists.gnu.org.

Kai kurie failai iš dabartinio paskirstymo, taip pat gali būti naudinga.

 • README: failas aprašant Bash
 • NAUJIENOS: byla glaustai išvardijami Žymūs pokyčiai tarp dabartinių ir ankstesnių versijų
 • POKYČIAI: Užbaigti Bash Pakeisti istorija
 • INSTALL: diegimo instrukcijas
 • PASTABOS: platforma konkrečių konfigūracijos ir veikimo pastabos
 • Suderinamumą,: suderinamumo problemų tarp bash4 ir ankstesnių versijų
 • POSIX: ką keičia kai Bash yra Posix režimu?

Čia yra laikraščiuose aš parašiau apie bash pora.

Kaip pranešti apie klaidas

Re ataskaitos bash turi būti siunčiami  bug-bash@gnu.org naudojant bashbug programą, kuri yra pastatyti ir įrengti, tuo pačiu metu, kaip ir bash.

Diskusija sąrašas bug-bash@gnu.org dažnai pateikiama informacija apie naujų uostų Bash, ar diskusijų naujų funkcijų ar elgesio pokyčiai, kad žmonės norėtų. Šiame sąraše taip pat galima “Usenet” naujienų, gnu.bash.bug. Jūs galite užsiprenumeruoti pašto sąrašo adresu lists.gnu.org.

Kai siunčiate pranešimą apie ydą, prašome naudoti bashbug programą, kuri yra pastatytas tuo pačiu metu kaip ir bash. Jei Bash nepavyksta sukurti, pabandykite statyti bashbug tiesiogiai su makiažo bashbug. Jei negalite kurti bashbug, prašome siųsti laiškus į bug-bash@gnu.org su šia informacija:

 • Versijos numeris ir išleidimo statusas Bash (pvz, 2.05 atpalaidavimo)
 • Mašina ir OS, kad ji veikia (galite paleisti bashversion -L iš Bash kompiliavimo katalogą arba pažvelgti į `.made” failą tame kataloge už šią informaciją)
 • Iš jos rengimo vėliavų ar iš `config.h turinį sąrašas”, prireikus
 • A Bug aprašymas
 • Receptas atkurti klaidą patikimai
 • Fix už klaidą, jei turite vieną!Bashbug programa apima daug tai automatiškai.

Jei norite susisiekti tiesiogiai su bash lydi, siųsti laiškus į bash-maintainers@gnu.org.

Lydi

 esu dabartinis bash lydi ir gali būti pasiektas, kaip bash-maintainers@gnu.org. Prašome siųsti papildymus ir pataisymus į šį puslapį chet.ramey@case.edu.

Leave a Reply